HaberlerLübnanOrtadoğu

Seyyid Hasan Nasrullah: Düşmanların Suriye’de komploları yenilgiye uğradı

Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah dün yaptığı konuşmada bazı açıklamalarda bulundu.

Suriye’de meşru yönetimi devirmek ve direnişi dize getirmek için teröristleri bu ülkeye çekenlerin şimdi tam bir yenilgi içinde olduklarını söyledi.

El’Menar TV. kanalına göre, Nasrullah, dün gece bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Hizbullah güçlerinin teröristlerin Suriye-Lübnan sınırından ülkeye girmelerini önlemek için Suriye ordusu ile işbirliği yaptıklarını ve bu zamana kadar yapılan bu işbirliğinin teröristlerin ve diğer düşmanların oyunlarının yenilgiye uğratılmasıyla sonuçlandığını söyledi.

Nasrullah düşmanların, Hizbullah’ın İran ve Suriye ilişkilerine darbe indirmeye yönelik çabalarına da temasla, İran’la ilişkilerin her zaman güçlü olduğunu ve bundan sonra da aynı şekilde süreceğini bildirirken nükleer müzakerelerle ilgili olarak İran ve Hizbullah ilişkilerinin de etkilendiği yönündeki düşmanların açıklamalarının aksine, İran ve Hizbullah arasında ilişkilerin her zaman dostça olduğunu ve İran’ın her zaman dostlarını desteklediğini söyledi.

ABD’nin Hizbullah’ı terör örgüt olarak göstermesine de temas eden Nasrullah, bunun onur verici bir durum olduğunu belirtirken Hizbullah aleyhinde yaptırım ve tehditlerin bir sonucunun olmayacağını ve bunun açık bir örneğinin de İran aleyhinde yaptırımların bir sonucunun olmadığında görüldüğünü hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.