HaberlerLübnanOrtadoğu

Nasrullah: Güçlü darbe vuracağız!

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’i Gurion Havaalanı’nı vurmakla tehdit etti.

Şehid Ragıp Harb, Şehid Abbas Musavi ve Şehid Hac Rıdvan İmad Muğniye’nin anıldığı Direniş Haftası, dün akşam Lübnan’da düzenlenen törenle sona erdi.

Akşamki törende, Lübnan İslami Direnişi Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, konuştu. Nasrullah, konuşmasında işgalci İsrail’i çok sert bir şekilde uyardı. Nasrullah, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Barak, bir çok defa, nihai zaferden söz etti. Siyonist İsrail’in hedefi, direnişi tamamen tasfiye etmek. Temmuz savaşındaki hedefleri de direnişi tasfiye etmekti. Fakat şimdi, Temmuz savaşından sonraki savaşın nihai bir zafer olacağını söylüyorlar. Barak da sadece hava silahının, savaşta nihai zaferi elde etmek için yeterli olmadığını söylüyor. Biz de o zaman onlara dedik ki: “Buyurunuz.. Eğer bizim dağlarımıza gelirseniz, ordununuzu yerle bir edeceğiz” dedik. Bundan sonra, nihai zaferden söz etmemeye başladılar.

Barak, iki ay önce şunları demişti: “Şayet Lübnan sınırına baksanız, sukunet göreceksiniz. Fakat başınızı şöyle azıcık kaldırsanız, on binlerce Hizbullah’ın bizleri gözlediğini göreceksiniz.

Biz, savaş istemiyoruz. Ama Dahiya’yı vurursanız biz de Tel Aviv’i vururuz. Siz, Dahiya’daki binaları yerle bir ederseniz biz de Tel Aviv’deki binaları yerle bir edeceğiz. Savaşı, istememiz korkmamızdan ötürü değil. Tam aksine, istemenin de ötesinde özlem duymaktayız.

Bugün işgalcilere şunu söylüyorum: Eğer siz, Şehid Refik Hariri Havaalanını vurursanız biz de sizin Ben Gurion Havaalanı’nı vuracağız. Limanlarımızı vurursanız biz de sizin limanlarınız vuracağız. Fabrikalarımızı vurursanız biz de sizin fabrikalarınızı vuracağız. Petrol refinelerimizi vurursanız biz de sizin petrol refinelerinizi vuracağız. Elektrik santrallerimizi vurursanız biz de sizin elektrik santrallerinizi vuracağız.

Biz, Lübnan’da halk, direniş ve ordu olarak, kendi gücümüzle kendi ülkemizi koruyabiliriz, başka hiçkimseye muhtaç değiliz.

Ben, Şehid Ragıp, Şehid Abbas Musavi ve Şehid Muğniye’nin şehadetinin yıl dönümünde bu meydan okumayı ilan ediyorum. İşte biz tehditlere böyle yanıt veririz. Tehditlere misliyle karşılık veririz. Geri adım atarak, korkarak değil.

Biz, savaş istemiyoruz. Hiçbir zaman da istemedik. Fakat, biz kendi topraklarımızı ve onurumuzu korumaya önem veriyoruz.

Biz, geçtiğimiz iki yıl içerisinde basit düzeyde bir çok hedefi vurma şansını elde ettik. Ama gerçekleştirmedik. Çünkü, intikamını alacağımız kişi, İmad Muğniye’dir. Şehadetinin ikinci yıl dönümünde sizlere, istediğimiz tek şeyin, İmad Muğniye derecesinde bir intikam olacağını teyid ediyorum. İntikamın zamanını ve yerini biz belirleyeceğiz. Düşmanımız büyük bir endişe içerisinde. Bırakın endişe içerisinde kalmaya devam etsin. Her zaman, her gün, her saat her yerde endişe içerisinde kalsın.”

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.