HaberlerLübnanOrtadoğu

Nasrullah var oldukça Lübnan’da kargaşa olmaz

Siyonist mahfillerin, Lübnan’da siyasi kargaşa çıkarma çabaları akamete uğradı. Lübnan Başbakanı, Hizbullah’ı ülkesinin garantisi olarak değerlendirdi.

Lübnan Başbakanı Saad-ul Hariri, Refik Hariri’nin terör olayıyla ilgilenen mahkemenin ilk kararını vermesinden sonra Lübnan’da gerginlik oluşmasını zayıf bir ihtimal olarak değerlendirip “Huzursuzlukları Hizbullah liderinin yardımıyla önleriz, kimse merak etmesin!” dedi.

Lübnan Başbakanı Saad-ul Hariri dün, Rus Frimia Novosti gazetesine verdiği bir röportajda, Refik Haririnin terör hadisesiyle ilgilenen mahkemenin ilk kararı hakkında hiçbir şey bilmediğini ifade ederek, bu kararın ilan edilmesinden sonra Lübnan’da çok gergin bir ortam oluşabileceğine dair iddiaları reddetti ve “Lübnan liderleri ve özellikle de Hizbullah Hareketinin lideri buna müsaade etmezler” vurgulamasında bulundu.

Moskova’ya bir ziyarette bulunan Saad Hariri ayrıca, korsan İsrail’i bölgedeki aşırıcılığın ana kaynağı olarak tanımlarken, bu ziyaretinde Rus yetkililerle Siyonist İsrail’in katı tavırları konusunu görüştüklerini ve kendisinin, Madrid konferansında barışa karşın toprak konusu başta olmak üzere uzlaşma prensiplerinin gözardı edilmesi sonucu bölgede şiddet fırtınası esmesine yol açtığına dikkat çektiğini söyledi.

Hariri ayrıca, dünya kamuoyunun, korsan israil’e karşı ciddi baskılar uygulayıp, bu işgalci terör rejimini uluslararası kurallara uymaya zorlamasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.