FilistinHaberlerOrtadoğu

Nayif Er-Recub, halkın efsanevi direnişini destekledi

Siyonist işgal zindanlarında esir tutulan milletvekili Nayif Er-Recub, Belin, Nalin ve Masara’da işgalci tarafından inşa edilen ırkçı ayrım duvarına karşı eşsiz bir direniş örneği sergileyen yöre halkına desteğini dile getirdi.

Esir milletvekili, zindandan gönderdiği mektubunda, Belin, Nalin ve Masara halkının efsanevi direnişleri hakkında şöyle dedi:

“Bu köylerin halkının toprak gasbına karşı direnme ısrarı ve bıkıp usanmadan yürüyüşlere ve protesto gösterilerine devam etmesi, o kahraman insanların Filistin halkının toprağına bağlılığı hakkında sunduğu eşsiz bir örnektir. Bu direniş, halkımızın kendisine şantaj yapacak ve onu sabitelerinden taviz vermeye zorlayacak eksik çözümleri reddettiğinin göstergesidir.”

Esir milletvekili Nayif Er-Recub, daha sonra şöyle dedi: “Toplu ve planlı halk direnişi, direnişin önemli türlerinden biridir. Bu nedenle, Belin, Nalin, Masara ve diğer bölgelerin halklarını her türlü maddi ve manevi yardımla desteklemeliyiz.”

Esir milletvekili, mektubunu şu cümlelerle noktaladı: “Uğruna canını fedâ etse bile topraklarına bağlılığını ve sevgisini ifade etmek için, işgalcinin buldozerleri ve askerlerine karşı çıplak göğüsleriyle direnen o insanlara selam olsun.”

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.