AsyaHaberlerOrtadoğu

Nazarbayev: Bercam sürmeli

Kazakistan cumhurbaşkanı Bercam nükleer anlaşmasını, “çok yönlü diplomasi başarısı” olarak değerlendirerek, kapsamlı ortak eylem planının sürmesi gerektiğini belirtti.

İRNA’nın belirttiğine göre BMGK dönem başkanlığını sürdüren Kazakistan cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev dün konseyin kitle imha silahların yayılmasını engelleme konulu oturumunda, Bercam’ın tüm taraflarından bu uluslararsı anlaşmayı korumalarını istedi.

Salı günü Beyaz Saray’da Amerika başkanı ile bir araya gelen Nazarbayev Bercam konusunu Trump ile ele aldılar. Nazarbayev ayrıca tüm ülkelerden Ortadoğu’nun nükleer silahlardan arınması için çalışmalarını isterken ayrıca BM üyeleri tarafından nükleer silahların kullanılmamasına dayalı bağlayıcı kararname onaylamalarını istedi.

Siyonist rejim Ortadoğu’da nükleer ve kimyasal silahlar üretip depolayarak, bölgeyi adeta kitle imha silahların deposu haline getirmiştir. Hali hazırda yapılan tahminlere göre siyonist işgalci rejim tüm dünyayı yok edebilecek 300 nükleer başlığa sahiptir

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.