FilistinHaberlerOrtadoğu

Nebi Salih halkının barışçıl gösterisine işgal güçleri sert müdahale etti

Batı Yaka’nın Ramallah şehrinin kuzey batısına düşen Nebi Salih köyü halkının ırkçı ayırım duvarı ile toprakları üzerine inşa edilen Yahudi yerleşim birimlerine karşı tepkilerini ortaya koymak için yaptığı haftalık barışıl eylemine müdahale eden işgal güçleri bazı Filistinlileri yaraladı.

Yerel kaynakların belirttiğine göre, bugün (4 Eylül Cuma) öğleden sonra yapılan barışçıl gösteriye göz yaşartıcı bomba, ses bombası ve plastik mermilerle saldıran işgal güçleri birçok kişinin boğulma tehlikesi geçirmesine, bayılmasına ve yaralanmasına neden oldu.

Nebi Salih Köyü halkı her hafta işgalciye karşı protesto eylemleri yapıyor, dışarıdan gelen aktivistlerin de zaman zaman destek verdiği gösteri ve yürüyüşler işgal askerlerinin sert müdahaleleriyle son buluyor.

Diğer taraftan işgal güçleri bugün Nebi Salih köyünde gösteriye katılan bazı gençlerin işgal askerlerine taş açmaları sonucu iki askerin yaralandığını duyurdu.

Konuyla ilgili bilgi veren işgal ordusu, Nebi Salih’teki gösteride bazı eylemcilerin askerlere taş atmaları sonucu hafif yaralanan iki askerden birine olay yerinde müdahale edildiğini, diğerinin ise hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.