HaberlerLübnanOrtadoğu

Nebih Berri: Beyrut’taki Patlama Fitne Çıkarma Amaçlı Yapılmıştır

Lübnan meclis başkanı Nebih Berri, dün Beyrut’ta bir araca yerleştirilen bombanın patlaması ve 50’den fazla insanın yaralanmasına neden olan saldırının Lübnanlılar arasında fitne çıkarma hedefiyle düzenlenmiş olduğunu söyledi.

Nebih Berri, sözkonusu terör saldırısının tamamen Lübnan halkının güvenliğini tehdit eden ve aynı zamanda Lübnan halkı arasında fitne çıkarılması amacıyla yapılmış olduğunu söyledi.

Bütün Lübnanlıları, düşmanların Lübnan’daki şeytani komploları karşısında uyanık olmaya davet eden Lübnan meclis başkanı, ülkenin başta siyonist İsrail olmak üzere düşmanların komplolarına sahne olduğunu dile getirdi.

Öte yandan Lübnan dışişleri bakanı Adnan Mansur, dün patlama ardından terörist saldırının gerçekleştiği bölgeyi ziyaret etti. Mansur, saldırının Lübnan halkının düşmanlarının işi olduğunu belirterek, bu gibi saldırıların ilk olmadığını ve son da olmayacağını belirterek, Lübnan’ın çok hassas dönemde bulunduğunu ve bundan dolayı herkesin son derece dikkatli ve uyanık olması gerektiğini bildirdi

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.