FilistinHaberlerOrtadoğu

Nebil Şaas’ın Hamas liderleriyle ilgili açıklamaları gerçek dışıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Fetih Hareketi liderlerinden Nebil Şaas’ın Hamas liderlerinin kendisine bazı Hamas liderlerinin uzlaşıyı istemediğini söylediği yönündeki açıklamalarının doğruyu yansıtmadığını söyledi.

Şaas’ın açıklamalarını sorumsuzca ve gerçek dışı olarak nitelendiren Ebu Zuhri, bugün (9 Ocak Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride şu ifadelere yer verildi: “Bu açıklamalar, Gazze Şeridi’ni ziyaret eden Fetih heyetlerinin uzlaşı havasını bulandırmadaki rollerine örnektir. Hamas Hareketi, ziyaretinin sadece Fetih’in örgütsel faaliyetleriyle ilgili olduğunu ve ziyaretin uzlaşıyla yakından veya uzaktan hiçbir ilgisi bulunmadığını bildiği halde Şaas’ı Gazze’de karşılamıştır.”

Hamas sözcüsü, Hamas Hareketi’nin bu tür açıklamalara aldırmadan uzlaşının sağlanması yolundaki çabalarını sürdüreceğini bildirdi.

Bu arada Filistin Özerk Yönetimi’nin Amman’da Siyonist işgal rejimiyle yaptığı görüşmenin ardından Hamas Hareketi’yle Fetih liderlerinin gerginliği tırmandırıcı açıklamalar yapmaya başladığına dikkat çeken gözlemciler, açıklamaların amacının Amman’da yapılan ve yapılacak görüşmeleri gündem dışına çıkarmak olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.