GenelHaberler

Necran’da Çok Sayıda Suudi Asker Öldürüldü

Yemenli kaynaklar, Suudi-Amerikan koalisyonun çeşitli cephelerde bulunan çok sayıda paralı askerin öldüğünü ve Suudi savaş uçaklarının Saade’deki evlere yeni bir saldırı düzenlediğini duyurdu.

El-Sumeriya televizyonu Arabistan’ın Necran kentinde bomba patlaması sonucu Suudi Arabistan ordusuna mensup paralı askerlerden bazılarının öldüğünü duyurdu.

El-Sumeriya ayrıca, Yemen ordusu ve halk komiteleri keskin nişancı birliğinin Taiz’deki el-Zabab cephesinde BAE’li 4 askeri avladığını ve batı sahilindeki Güney Hays’da yapılan benzersiz operasyonda Birleşik Arap Emirlikleri’nin bazı askerlerinin öldüğünü duyurdu.

Yine el-Sumeriye’nin haberine göre; ordu ve halk komiteleri güçleri Arabistan’ın Necran kentindeki el-Desis’in karşısında bulunan birkaç noktayı etkin bir operasyonla kontrol altına aldı. Yemen ordusu ve halk komiteleri ayrıca Suud ordusunun Necran’ın karşısında yer alan el-Ecaşir çölündeki toplanma merkezini hedef aldı.

Kays dağında ise Suud paralı askerinden biri öldürüldü. Geçtiğimiz iki gün içinde Yemen ordusu ve halk komitelerince Suud askerlerinin sınır ve iç bölgelerdeki toplanma merkezlerine 50’den fazla operasyon yapıldı.

Saade’de yine bir apartman bombalandı
Yemen’in Saade kentindeki yerleşim alanları Suudi askerlerce havan topu ve füzelerle hedef alındı ve saldırı bölgede büyük hasara neden oldu.

Bu Haberi Paylaşın:

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.