FilistinHaberlerOrtadoğu

Nehirden denize tüm topraklar Filistin’dir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Hamas’ın 22. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Gazze’de yaptığı etkinliğe katılarak, Filistin’in nehirden denize kadar Filistin olarak kalacağını ifade etti.

Dün (11 Aralık Cuma) motosiklet ve atların eşliğinde Gazze’de başlayan etkinliğe katılan Başbakan İsmail Heniyye yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi: “İnşallah önümüzdeki dönemde Kudüs’te etkinlik yapacağız. Filistin, nehirden denize kadar ve nesiller boyu hep Filistin olarak kalacaktır”.

Başbakan Heniyye ayrıca İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ile Filistin halkını da bu önemli gün dolayısıyla tebrik etti.

Gazze’nin kuzeyinde taksi, motosiklet, at ve develerin eşliğinde yürüyüşe geçen kalabalık kitle, Gazze’nin cadde ve sokaklarını geçtikten sonra hareketin kurucusu şehit Şeyh Ahmed Yasin’in Sabra’daki evine ondan sonra da Dr. Mahmud Zehhar’ın evine geldi. Eş-Şati mülteci kampında bulunan Başbakan İsmail Heniyye’nin evine yürüyen kalabalık kitle, daha sonra da Şeyh Rıdvan mahallesine kadar yürüdü.
İslamî Direniş Hareketi (Hamas) kuruluşunun 22. yıldönümünü kutluyor. 22 yıl önce kurulan hareket şimdi Filistin topraklarının bir kısmında fiili otorite kurmuş, geri kalan işgal altındaki topraklarda ise direnişini sürdürüyor. Hamas, geçen sene bu ayda Siyonistlerin başlattığı üç haftalık barbar savaşta düşmana teslim olmamış ve tarihte görülmemiş bir direniş göstermişti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.