FilistinHaberlerOrtadoğu

Netahyahu, 1967 sınırlarını ve yerleşim birimi inşasını durdurmayı reddetti

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada, Netanyahu’nun Yahudi yerleşim birimleri inşasının durdurularak müzakerelere yeniden dönülmesini teklif ettiği yönünde basında yer alan haberler yalanlandı.

Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada, “Dün yayınlanan ve Başbakan Benyamin Netanyahu’nun Kolombiya Dışişleri Bakanı Maria Angela Holguin’a Yahudi yerleşkelerindeki hükümet projelerinin dondurulacağını ve özel şirketlerin projelerinin ise dondurulmayacağını söylediğini iddia eden haberler doğru değil” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Siyonist hükümetin Yahudi yerleşim birimleri inşasının devamıyla ilgili tavrında herhangi bir değişiklik olmadığı belirtilerek “İsrail, Filistin Özerk Yönetimi’nin müzakerelere yeniden başlamadan önce inşaat faaliyetlerinin durdurulması ve 1967 sınırlarının kabulü yönündeki şartlarını kabul etmiyor” denildi.

Netanyahu hükümetine yakın siyasi kaynaklar da Siyonist işgal radyosuna yaptıkları açıklamada, işgal yönetiminin Filistinlileri hiçbir ön şart ileri sürmeden müzakere masasına oturmaya davet ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.