FilistinHaberlerOrtadoğu

Netanyahu: Beyza Miğferlilerin İntikali Trump Ve Trood’un Talebi Üzerine Yapıldı

Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu dün “Beyaz Miğferler” olarak bilinen örgütün birçok mensubunun Suriye’den çıkması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Trump benden yardım etmemi istedi dedi.

Siyonist Rejim Başbakanı haftalık kabine toplantısında konuyla ilgili olarak; ABD Başkanı Trump, Kanada Başbakanı Josten Trood ve diğerleri benden Suriye’deki Beyaz Miğferler örgütü mensubu yüzlerce kişiyi kurtarmamı istediler. Bu nedenle ben bu kişileri İsrail’den diğer ülkelere gönderme hakkına sahibim, ifadelerini kullandı.

Öte yandan Fransa’dan yapılan açıklamada; Siyonist Rejim tarafından yayımlanan bildiride Beyaz Miğferler mensup 800 kişinin aileleriyle birlikte Suriye’de muhalif grupların kontrolünde olan bölgelere intikal edildiği belirtildi.

Siyonist Rejim, Suriye Ordusunun ülkenin güneyinde ilerlemesinin ardından, bu örgütün mensuplarını bölgeden çıkarmaya başladı ve Siyonist Rejim medyası tarafından verilen bilgiye göre; bu çalışma Amerika ve Avrupa ülkelerinin isteği üzerine gerçekleşti.

Ürdün de bu güçlerin BM gözetiminde topraklarından geçmesi konusunda Almanya, İngiltere ve Kanada ile anlaştığını duyurdu.

Nitekim Siyonist Rejim tarafından yayımlanan bildiride, bu rejimin Suriye’deki krize müdahale etmediği, Beyaz Miğferler bir sivil savunma örgütü olduğu iddia edildi.

Suriye Dışişleri Bakanlığınca daha önce yapılan açıklamada; ABD ve Batılı bazı ülkelerin Beyaz Miğferler örgütünü terörist eylemlerde özelikle de Suriye hükumetini karalamak için yapılan kimyasal saldırılarda kullandıkları ve Beyaz Miğferler, el-Nusra terör örgütünün bir kolu olduğunun herkes tarafından bilindiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.