FilistinHaberlerOrtadoğu

Netanyahu: Filistin’e Olan Saldırılarımızın Kapsamını Artıracağız

Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu, rejim tarafından yapılan saldırıda Filistinli iki gencin hayatını kaybetmesinden kısa bir süre sonra bir mesaj yayınlayarak; Hamas’tan bu saldırıyla verilen mesajı anlamasını istedi.

Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada; Siyonist Rejim tarafından Gazze’de bulunan el-Kuteybe bölgesine yapılan saldırıda 2 gencin şehit olduğunu duyurmuştu.

Bu açıklamadan önce Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Siyonist Rejim tarafından yapılan saldırıda 12 Filistinlinin yaralandığını ve yaralılardan ikisinin durumun ağır olduğunu açıklamıştı.

Siyonist Rejim savaş uçakları el-Kuteybe bölgesini 5 füze ile hedef aldı, saldırıda sivil yerleşim alanları büyük oranda hasar gördü.

Öte yandan Siyonist Rejim savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan el-Karare kentindeki bir eve yönelik saldırısında 2 Filsitinli yaralandı.

Siyonist Rejim savaş uçakları Selahattin bölgesine de 3 füze saldırısı düzenledi.

Cuma günü akşam ve Cumartesi sabah Siyonist Rejim tarafından Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine yapılan saldırıların ardından, Filistin direniş güçleri misilleme saldırılara başladı. Siyonist Rejim tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nden Siyonist yerleşimcilerin bulunduğu bölgelere fırlatılan 70 füzeden sadece 12’sinin Siyonist Rejim füze savunma sistemince etkisiz hale getirilebildiği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.