HaberlerİranOrtadoğu

Netanyahu: Güney ve Doğuda Sorunlarla Karşı Karşıyayız/ İran’ın Suriye’de Üs Kurmasına İzin Vermeyeceğiz

Siyonist Rejim Başbakanı bir kez daha İran’ı Suriye’de üs kurmaya çalışmakla suçlayarak, “İsrail şimdi, kuzeyden, güneyden ve doğudan sorunlarla karşı karşıyadır” ifadesinde bulundu.

Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu, bir kez daha İran’ı Suriye’de askeri üs kurmakla suçladı ve Tel Aviv’in böyle bir eylemin gerçekleşmesine izin vermeyeceğini söyledi.

Siyonist Rejim Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre, bu rejimin hava kuvvetlerinin yeni pilotlarının mezuniyet töreninde konuşan Netanyahu, İsrail’in halihazırda dünyadaki en iyi uçaklara ve pilotlara sahip olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘Biz aynı şekilde, kuzeyden, güneyden ve doğudan büyük sorunlarla karşı karşıyayız.

Bu cephelerin tamamında, İsrail’de değil ama bölgede korkunç facialar meydana getiren radikal İslami kuvvetlere şahit olmaktayız.

Biz çok tufanlı bir denizin içindeki bir adayız. Biz açık politikalarla güvenliğimizi koruyoruz. İran kuvvetlerinin de bize saldırmak için Suriye’de bir üs kurmalarına izin vermeyeceğiz. Bize karşı bir saldırı düzenlemek için ölümcül silahların yapılmasını engellemek için harekete geçeceğiz.’

Ordusunun uçaklarının geçen hafta defalarca Gazze’yi hedef aldığı Siyonist Rejim Başbakanı, “Tel Aviv, Gazze halkının sakin bir şekilde yaşamasını istiyor ama böylesi bir sakinliğin Gazze’de oluşması ya da oluşmaması konusu, her şeyden önce Gazze’nin kendisine bağlıdır.’
İran’ı defalarca Suriye’den sınırlarına yaklaşmakla suçlayan Siyonist Rejim son olarak, kuzeyde Hizbullah ve Filistin Direnişini ve güneyde de İran’ın Suriye’deki varlığını kendisine karşı tehditler listesine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.