AvrupaHaberler

Netanyahu: İngilizler İran’dan İsrail’i tanımasını istesinler

İşgalci İsrail Başbakanı Netanyahu, İngiltere’den İran, İsrail’i tanıyıncaya kadar bu ülkeyle ilişki kurmamalarını istedi.

İşgalci İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu İngiliz “Financial Times” gazetesi muhabiriyle konuşurken, İngiliz Hükümetini İran’la ilişki kurmak için İsrail’i tanımasını şart koşmaya davet etti.

Netanyahu ayrıca, Londra Hükümetinin Tahran’la yeniden diplomatik ilişkiye geçmeden önce İran’dan İsrail’i tanımasını ve İsrail’i ortadan kaldırma peşinde olmamasını talep etmesini isterken “İran, BM üyelerinden biri olan İsrail’in yok olmasını istiyor. Buna göre Londra’nın Tahran’la yeniden diplomatik ilişkiye geçmeden önce İranlıları böyle bir hedeften vazgeçmeye davet etmesi makul olacaktır” dedi.

İşgalci İsrail Başbakanı Netanyahu daha sonra “Acaba bu İngiliz Hükümetinden resmi bir talep midir” şeklindeki bir soru üzerine “Ben bunu İngiliz Hükümetine söylüyorum” karşılığını verdi.

İran’la İngiltere birkaç gün önce, Büyükelçiliklerini yeniden açma konusunda ilk adımları atmaya hazır olduklarını ilan ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2022 (21) içerik yüklenmiştir.