FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Netanyahu: İran’a felç edici yaptırımlar uygulansın

İran’ın yüzde 20’lik uranyum üretimine başlaması üzerine katil İsrail Başbakanı Netanyahu, İran’a karşı çok katı ve felç edici yaptırımlar uygulanması talebinde bulundu.

İran İslam Cumhuriyetinin dün Uluslararası Atom Enerji Ajansı (UAEA) Denetçilerinin gözetimi altında yüzde 20’lik zenginliğe sahip uranyumu üretmeye başlaması üzerine dün katil İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da, büyük bir telaşla İran aleyhine sert ve felç edici yaptırımlar uygulanmasını istedi.

İran’ın hızlı ilerleyişinin durdurulamamasını ABD ve Avrupa ülkelerinin zaafı olarak tanımlayan siyonist Netanyahu, bundan sonra kimsenin İran’a ciddi bir yaptırımda bulunamama ihtimalinin yüksek olduğunu hatırlatarak bunun İsrail’le dostalrı için “inanılmaz bir felaket” olduğunu belirtti.

İran’ın nükleer kabiliyetlerini tahammül edemeyen İsrail Başbakanı Netanyahu, konuyla ilgili verdiği demecinde Avrupalı diplomatlara hitaben “İran, hızla nükleer silah üretmeye doğru ilerliyor” şeklinde bir iddiada bulundu.

Netanyahu daha sonra bu hususla ilgili iddialarını şöyle sürdürdü: “Bence tam şu an gerekli olan şey, uluslararası topluluğun İran’a karşı şiddetli girişimler başlatmasıdır. Bu da felç edici yaptırımlar uygulanması demektir. Bu yaptırım kararının da hemen şimdi alınması lazım.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.