FilistinHaberlerOrtadoğu

Netanyahu Şartlı Olarak 1967 Sınırlarına Çekilmeyi Kabul Etti

Siyonist işgal devletinde yayınlanan Maariv gazetesi bugün verdiği haberde, işgal yönetimi Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun Filistinli mülteciler sorununun işgal rejimi sınırları dışında çözülmesi ve İsrail devletinin Yahudiliğinin tanınması şartıyla 1967 sınırlarına çekilmeyi kabul ettiğini yazdı.

Haberi veren gazete, Başbakan Netanyahu’nun bu düşüncesini Amerika Başkanı Barack Obama’nın danışmanı Dennis Ross, Amerika Barış Temsilcisi David Hibel, Avrupa Birliği Dış İlişkiler Komiseri Catherine Ashton ile Ortadoğu Dörtlüsü temsilcisi Tonny Blair’in huzurunda ifade ettiğini belirtti.

Gazete, daha önce 1967 sınırlarına çekilinmesini isteyen Amerika Başkanı Obama’yı sert bir şekilde eleştiren Netanyahu’nun ilk kez 67 sınırlarının gerisine geri çekilebileceklerini ifade ettiğini yazdı.

Netanyahu yaptığı açıklamada ayrıca, nehirle deniz arasındaki coğrafyada yaşayan Yahudiler ve Filistinlilerin sayısıyla ilgilenmediklerini, kendilerini anlaşma sağlanacak devlet sınırları içindeki Yahudi nüfusunun ilgilendirdiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.