FilistinHaberlerOrtadoğu

Netanyahu, sözde tapınaklara turizmi teşvik ediyor

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Siyonist yetkililerin Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da Yahudileştirme faaliyetlerini ve tanıtım kampanyalarını artırdıklarını ifade etti.

El-Aksa Müessesesi, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun doğrudan ve dolaylı yollardan bu kampanyaların başını çektiğini belirterek, Mescidi Aksa’ya Siyonist bakanlar ve onların delegeleri tarafından yapılan ve artarak devam eden baskınlara dikkat çekti.

İşgal edilmiş Kudüs topraklarında Yahudileştirme faaliyetlerine büyük bütçeler ayrıldığına dikkat çeken Müessese, Siyonistlerin Yahudileştirme entrikalarına karşı sağlam bir İslami duruşun gerektiğini belirtti.

El-Aksa Müessesesi açıklamasında ayrıca, yakın zamanlarda Netanyahu’nun Kudüs’e ve işgal rejiminin Mescidi Aksa’nın altında kazdığı tünellere turizmi teşvik etmek için popüler bir Amerikan televizyon programına katıldığını belirtti.

Televizyon programında Mescidi Aksa’nın altındaki sözde tapınak ve tüneller hakkında detaylı bilgilere yer verildi. Siyonist “Today” gazetesi de Netanyahu’nun ailesiyle birlikte, Caminin altındaki tünel ağını ziyaret ettiğini yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.