FilistinHaberlerOrtadoğu

Netanyahu uzlaşma müzakerelerine hazır olduğunu belirtti

Siyonist İsrail rejimi başbakanı, Filistin özerk teşkilatı ile tekrar uzlaşma müzakerelerine başlamaya hazır olduğunu belirtti.

Associated Press’nin bildirdiğine göre Siyonist rejim başbakanı Benyamin Netanyahu dün gecikmeden ve ön şartsız olarak Filistin özerk teşkilatı ile tekrar masaya oturmaya hazır olduğunu duyurdu.

Habere göre Netanyahu Filistinlilerin isteklerinin kabul edilmesi veya Siyonist yerleşke inşaatının durdurulması yahut Filistinli esirlerin serbest bırakılmasına dair Filistinlilerin isteklerinin kabul edilip edilmeyeceğine ise değinmedi.

Bu arada Filistin özerk teşkilatı baş müzakerecisi Saib Arikat dün yaptığı açıklamada, Amerika dışişleri bakanı John Kerry ve özerk teşkilat başkanı Mahmud Abbas arasındaki görüşmelerin faydasız ve sonuçsuz olduğuna işaretle, barışın sağlanmasında en büyük engelin Siyonist rejimin siyasetleri olduğunu söyledi.

Arikat, Siyonist rejimin Filistinli tarafı ön şart koşmakla suçlarken, Filistinli esirlerin serbest bırakılması, 1967 yılı sınırlarında Filistin hükümetinin kurulması ve Siyonist site çalışmalarının durdurulmasının, Filistinlilerin değil, Siyonist rejimin taahhütleri olduğunu ve bunlara uyulması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.