FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Netanyahu’dan Gazze ve Lübnan’a savaş tehdidi

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu, Lübnan ordusuyla Siyonist işgal ordusu arasında yaşanan çatışmaların ardından Gazze Şeridi’ne ve Lübnan’a yönelik savaş tehdidini yineledi.

Netanyahu, işgal altındaki Filistin topraklarının güneyine düşen füzelerle ilgili de İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ı suçladı.

Siyonist Başbakan’ın Ofisi tarafından basına dağıtılan açıklamada Netanyahu şöyle dedi: “Hamas’ın ve askerlerimize karşı gerçekleştirilen şiddetli provokasyonun sorumlusu kabul ettiğimiz Lübnan Hükümeti’nin şunu çok açık bir şekilde bilmesini istiyorum: İsrail’in sivillerini ve askerlerini savunma kararlılığımızı denemeye kalkışmayın.”

Siyonist Başbakan daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “Politikamız gayet açık ve nettir.. İsrail, sivillerinin ve askerlerinin uğradığı saldırılara güçlü bir şekilde karşılık vermektedir ve vermeye de devam edecektir.”

Netanyahu’nun Eilat’a ve Ürdün’ün Akabe kentine atılan füzeler konusunda Hamas’ı suçlaması, dün (4 Ağustos Çarşamba) Mısır tarafından yapılan açıklamaların ardından geldi.

Mısır, Eilat ve Akabe’ye atılan füzelerin arkasında Filistinli grupların olduğunu öne sürmüş fakat başta Hamas ve İslami Cihad olmak üzere Filistinli direniş grupları bu iddiayı şiddetle reddetmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.