FilistinHaberlerOrtadoğu

Netanyahu’dan İran’la ilgili yeni saçmalıklar

Siyonist İsrail başbakanı Netanyahu, dün yaptığı açıklamada, İran’da hristiyanların inançlarından dolayı cezaevine atıldığını ileri sürdü.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre, Netenyahu, dün video aracılığıyla yaptığı açıklamada, İran’da hristiyanların dini inanç ve ibadetlerini yerine getirmekten dolayı cezaevine atıldıklarını ileri sürdü.

Netanyahu’nun bu açıklaması, İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif’in geçen cumartesi günü Hazreti İsa Mesih’in (S) doğumunu ve miladi yeni yılı kutlamasının ardından geliyor.

Terör rejimi başbakanı İran’la ilgili böyle bir saçmalama ve yalan iddiada bulunurken İran’da başta hristiyanlar ve yahudiler olmak üzere dini azınlıklar İran halkı ve müslümanlarıyla eşit haklara sahipler ve aynı zamanda dini azınlıkların İran meclisinde yine kendilerinin seçtiği milletvekilleri de bulunuyor.

Bu arada Dünya Aşurileri Birliği genel sekreteri ve İran meclisinde Hristiyan, Aşuriler ve Keldanilerin temsilcisi de, son zamanlarda yaptığı açıklamada, İranlı Hristiyanların, insan hakları savunucusu olduklarını iddia eden kuruluşların desteğine ihtiyaçlarının olmadığını bildirmişti.

Younathan Betkolia, İranlı hristiyanların her zaman ülkelerinin savunmasında bütün güçleriyle mücadele ettiklerini söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.