FilistinHaberlerOrtadoğu

Netenyahu-Abbas görüşmeleri 15 Mart’ta başlayacak

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu işgal altındaki Kudüs’te yeni yerleşim birimleri inşaatı konusunda Amerika ile kriz yaşamalarına rağmen Ramallah yönetimiyle dolaylı görüşmelerin kararlaştırılan tarihte yapılacağını söyledi.

Netanyahu’nun ofisinden kaynaklar dün (12 Mart Cuma) yaptıkları açıklamada Netanyahu’nun şöyle dediğini bildirdi: “Kriz artık geride kaldı. Siyonist lobinin yapacağı toplantıya katılmak için Washington’a gittiğimde Amerika Başkan Yardımcısı Joe Biden ile bir görüşme yapma konusunda da davet aldım”.

Amerikalı yetkililer yaptıkları açıklamalarda işgal tarafıyla Filistin tarafı arasında güvensizlik olduğunu belirterek, bunun giderilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu ifade ettiler.

İşgal rejimiyle Ramallah yönetimi arasında dolaylı görüşmelerin Pazartesi günü (15 Mart) Amerika Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell’in gözetiminde başlaması bekleniyor.

Filistin halkıyla direniş gruplarının karşı çıkmasına rağmen düşmanla görüşmelere başlama kararı alan Abbas, kendi halkı ve davasından çok düşmanın çıkarını gözettiğini dosta ve düşmana göstermiş oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.