İslami Davet

New York Times: İran halkı seçimlere görkemli katıldı

19 Mayıs 2017 19:13

New York Times’in Tahran’daki muhabiri Tomas Erdbering, İran halkının seçimlere görkemli katılım sergilediğini, bunun son 15 yılda görülmemiş ender kalabalık olduğunu bildirdi.

New York Times muhabiri, bugün İran’da seçimlerle ilgili verdiği haberde, İran halkının seçimlere yoğun bir katılım sergilediğini ve Tahran’da Hüseyniye İrşad’daki sandık başında çok uzun kuyruğun olduğunu bildirdi.

Bu arada Los Angeles gazetesinin İstanbul muhabiri de, twitter hesabından verdiği haberde, İstanbul’da yerleşik İranlıların sandık başında çok uzun kuyruk oluşturduğunu ve İran’ın İstanbul başkonsolosluğunun etrafında çok kalabalık İranlı seçmenin coşkulu ve görkemli bir şekilde kuyrukta beklediğinin görüldüğünü bildirdi.

Öte yandan Londra’dan gazeteci Markos Papadupolus, seçimlere katılımın takdire şayan boyutta olduğunu belirterek, bu seçimlerin dünyaya örnek gösterilecek düzeyde olduğunu zira İran halkının özgürlüğü eksen olarak gördüğünü söyledi.

Papadupolus, Amerika’nın demokrasi savunuculuğunu da eleştirirken, ”Amerika, demokrasiye gerçekten sahip çıkıyorsa o zaman seçimin düzenlenmediği Arabistan’ı eleştirmeli, tavır koymalıdır. Zira Arabistan halkı en temel ve sıradan demokratik haklara bile sahip değildir’ dedi.

New York Times: İran halkı seçimlere görkemli katıldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık