HaberlerKuzey Amerika

New York Valisi, Trump aleyhinde dava açıyor

New York Valisi Andrew Cuomo, bu eyaletin Trump yönetimi aleyhinde göçmenlerin çocuklarını ebeveynlerinden ayıran göç politikası nedeniyle dava açacağını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın muhaliflerinden ve New York Valisi Cuomo bu bağlamda yaptığı açıklamada, Trump yönetiminin göçmenlerin çocuklarını ebeveynlerinden ayırma politikasının ahlaki bir çöküntü ve insani bir trajedi olduğunu belirtti.

New York Valisi ayrıca, eyalet ajanslarına Başkan Donald Trump aleyhinde 70 yasa dışı göçmen çocuğu temsilen dava açmaları için talimat vereceğini duyurdu.

The Guardian’ın haberine göre, Teksas’ın güneyinde, Trump’ın “göçmenlere sıfır tolerans” politikası sebebiyle ailesinden ayrı kalan yüzlerce çocuk, eski bir depoda metal örgülü kafesler içinde tutuluyor.Su şişesi, patates çuvalları ve folyo kağıtlarıyla dolu kafeslerin her birinde 20 çocuğun bulunduğu belirtiliyor.

Kimsesiz çocuklar, yetişkinler ve çocuklu aileler olarak bölünen büyük ve karanlık bir tesiste binden fazla insanın tutulduğu belirtiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.