AfrikaHaberler

Nijerya Hizbullahi Hareketi’nin Erbain Merasimi

Şeyh İbrahim Zakzaki yönetimindeki Nijerya Hizbullahi Hareketi, İmam Hüseyin(as)’in şehadetinin 40.günü(Erbain) dolayısıyla hareketin merkezi Zaria kentinden bir merasim düzenledi.

Şeyh İbrahim Zakzaki öncelikle Ehl-i Beyt’in Kuran ve Sünnet’teki yerini anlattıktan sonra, Kerbela Hadisesinden bahsederek, İmam Hüseyin(as)’in başının Yezid’in sarayına getirilmesine değindi.

Şeyh İbrahim Zakzaki, “Aşura Kıyamı olmasa idi, Yezid ve babalarının kafasındaki İslam’ı ortadan kaldırma fikri gerçekleşecekti” diyerek Aşura Kıyamı’nın önemini vurgulamıştır.

Tören sırasında katılımcılar sık sık “Yezid’e Lanet Olsun” sloganları attılar.

Hüseyni Kıyam sayesinde günümüzde İslami Hareketlerin yeryüzünde var olduğunu belirten Şeyh Zakzaki, artık İslam karşıtı planların genelde dünya üzerinde, özelde ise Nijerya üzerinde etkisiz olduğunu ve son dönemlerde Nijerya Hizbullahi Hareketi’ne karşı yapılan bazı saldırıların etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Şeyh İbrahim Zakzaki, Siyonist rejim İsrail ve Büyük Şeytan Amerika’nın Nijerya Hükümeti ile birleşerek İslami Hareketi yok etmek istediklerini belirtti.

Merasimin sonunda Şeyh İbrahim Zakzaki, Kumeyl Duası’nı okudu.


Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (53) içerik yüklenmiştir.