AfrikaHaberlerIrakOrtadoğu

Nijeryalı Müslümanların katliamı, Arabistan’ın mali yardımlarıyla gerçekleşti

Necef Eşref Cuma imami, Nijeryalı müslümanların katledilmesinin, Suudi rejiminin mali yardımlarıyla gerçekleştiğini belirtti.

En Neşre haber sitesinin verdiği haberde, Irak’ın Necef kenti cuma imamı Sadreddin El Gabançi yaptığı açıklamada, Nijeryalı Müslümanların hiçbir suçları olmaksızın, sadece Müslüman oldukları ve Hüseyni Erbaini yaşattıkları için Suudi Arabistan’ın mali destekleriyle öldürüldüklerini belirtti.

El Gabanci açıklamalarında ayrıca, Nijerya hükümetinin, Nijerya Müslümanlarının lideri Şeyh Zakzakinin durumunu belirlemesi gerektiğini belirtti.

Necef Cuma İmamı açıklamalarının devamında, Arabistan’ın sözde terörizmle mücadele konusuna da temasla, bu koalisyonun kanunsuz olduğunu, zira onların kendilerinin terörizmin asıl hamileri olduklarını belirtti.

El Gabançi ayrıca, Türkiye hakkında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Irak’ın hakimiyet hakkını önemsemediğini ve Türkiye’nin Irak’tan güçlerini geri çekmesi konusundaki uluslararası talepleri de önemsememesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.