HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Nikki Haley, Hindistan’da İran karşıtı diplomasi sürdürüyor

Amerika’nın Bm daimi temsilcisi İran’a baskıları artırmak amacıyla Hindistan’dan İran’dan yaptığı petrol ithalatını durdurmasını istedi.

ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Büyükelçisi Nikki Haley, ABD ve Hindistan arasındaki bağları pekiştirmek amacıyla Hindistan’a ziyaret gerçekleştiren Haley, Hindistan’ın İran’dan petrol ithalatını durdurmasının önemli olduğunu bildirdi,.

ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Büyükelçisi Nikki Haley, ABD ve Hindistan arasındaki bağları pekiştirmek amacıyla Hindistan’a ziyaret gerçekleştirdi.

Hindistan’a ziyarette bulunan ABD’nin BM Büyükelçisi Nikki Haley, Hindistan’a gerçekleştirdiği ziyaretin odak noktasının Washington ve Yeni Delhi arasındaki ilişkiyi güçlendirmek olduğunu söyledi. Tarihi Hümayun Türbesi ziyaretinde açıklama yapan Haley, “Hindistan’a yaptığımız gezide çok kısa sürede yapılacak çok şey var. ABD ve Hindistan arasındaki ortaklığı güçlendirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Hindistan’da olmaktan çok mutlu olduğunu da belirten Haley, sosyal medya hesabında “Geri dönmek harika” şeklinde paylaşım yaptı.

Hindistan dışişleri bakanı Sushma Swaraj son zamanlarda yaptığı açıklamada Hindistan’ın Amerika’nın İran’a karşı yaptığı tek taraflı baskıya karşı olduğunu bildirerek, Hindistan’ın İran eli ilişkilerini sürdüreceğini bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.