FilistinHaberlerOrtadoğu

Nikki Haley’in istifasına en çok Siyonist İsrail üzüldü

ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in istifası Siyonist İsrail yönetiminde büyük üzüntüyle karşılandı. Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin, “Haley ABD’nin Ortadoğu ve İsrail’e yönelik politikalarının tavizsiz bir savunucusuydu” dedi.

BM Güvenlik Konseyi’nde İsrail’e verdiği destekle bilinen Haley, dün Beyaz Saray’da Siyonist ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı ortak basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Haley’in istifasını duyurmasının ardından Siyonist İsrailli yetkililerden peş peşe açıklamalar geldi.

Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, yazılı açıklamasında, tüm İsrail halkı adına Haley’e teşekkür ederek, “Büyükelçi Haley, ABD’nin Ortadoğu ve İsrail’e yönelik politikalarının tavizsiz bir savunucusuydu ve bölgemizin güvenliğini korumaya yönelik açık hakkımıza olan desteğinden asla vazgeçmedi.” ifadelerini kullandı.

Isgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da Haley’e bundan sonraki hayatında başarılar dilerken, “BM’deki ‘iki yüzlülüğe’ karşı verilen amansız mücadeleye öncülük ettiği için Büyükelçi Haley’e teşekkür ederiz.” mesajını verdi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 09 Ağustos 2020 (35) içerik yüklenmiştir.