AvrupaHaberler

Norveç siyonist şirketlerdeki yatırımı durdurmayı düşünüyor

Norveç Adalet Bakanlığına Bağlı “Meslek Ahlakı” kurulu, işgal devletinin Filistin halkına özellikle de son Gazze savaşında gösterdiği insanlık dışı muamele nedeniyle birçok Siyonist şirketteki yatırımlarını durdurmayı düşündüğünü belirtti.

Siyonist gazetelerden Haaretz, dün (28 Temmuz Salı) verdiği haberde, Norveç Adalet Bakanlığına bağlı kurulun yatırımları durdurmak istediği şirketler arasında ırkçı ayırım duvarını kontrol eden sistem ile Filistinli sivil insanları öldürmede açıkça rol oynayan pilotsuz uçak sistemlerine gözcülük eden elektronik şirketi de bulunuyor.

Bu kararın Norveçli bir heyetin, Norveç emekli sandığına bağlı olarak yatırım yapan bu şirketlerin dışarıda yaptıkları yatırımların uygun yollarla yapılıp yapılmadığını, ahlaki ilkelere ters düşen bir durumun içinde olup olmadıklarını ve Norveç’in uluslararası konumuna halel getirip getirmediğini araştırmak üzere Ortadoğu’ya yaptığı ziyaretin ardından alındığı bildirildi.

Norveç emekli sandığının yurt dışında 8000 şirketle yaklaşık 365 milyar dolarlık yatırımı var. Siyonist şirketlerdeki yatırımı ise 2008 yılının sonuna kadar 428 milyon doları bulmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (3) içerik yüklenmiştir.