AvrupaHaberler

Norveç üniversitesi, siyonist rejim’i boykota hazırlanıyor

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot, Norveç’in önde gelen üniversitelerinden Bergen Üniversitesi’nin üniversitede çalışan akademisyenlerin geçen sene yaptıkları başvuru üzerine Siyonist işgal devletini akademik olarak boykot etmek için kampanya başlatmaya hazırlandığını yazdı.

Gazete verdiği haberin devamında, Norveç’in en büyük üniversitelerinden biri sayılan Bergen Üniversitesi’ndeki bu girişimin rektör tarafından da olumlu karşılandığını bildirdi.

Siyonist gazete, üniversitenin kampanyayı “işgal devletinin Filistin halkına karşı uyguladığı politikanın Güney Afrika’da daha önce siyahlara karşı uygulanan ırkçı politikanın aynısı olduğu” iddiasıyla yapacağını yazdı.

Siyonist terör devletinin geçen sene Gazze’ye karşı başlattığı barbar saldırıda 7 bin insanı katledip yaralaması ve 20 bin insanı da evsiz bırakmasının ardından Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinden bazıları işgal devletine karşı akademik ambargo uygulama kararı almıştı. Bergen Üniversitesi de bu şekilde boykot uygulayan Avrupa üniversitelerine katılmış oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.