HaberlerOrtadoğu

NTV ve AA Reyhanlı haberlerini geri çekti

NTV ve AA Reyhanlı haberlerini geri çekti.

NTV’den yapılan açıklamada Reyhanlı saldırılarına ilişkin haberleri yayınlamadığı iddiasının gerçek dışı olduğunu savunularak, “yayın yasağı kapsamına giren görüntü ve bilgiler haber metinlerinde yer almamıştır” denildi.

NTV’nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

“NTV’nin Reyhanlı Saldırısı ile ilgili haberleri görmediği ve yayınlamadığı bilgisi gerçek dışıdır. NTV olayın olduğu andan itibaren canlı yayın ekipleri muhabir bağlantıları ve uzman konuklarla gelişmeleri kapsamlı bir şekilde ekrana yansıtmıştır, yansıtmaya da devam etmektedir. Ancak soruşturmanın gizliliği ile ilgili gece yarısı gelen mahkeme kararı doğrultusunda yayın yasağı kapsamına giren görüntü ve bilgiler haber metinlerinde yer almamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Anadolu Ajansı da Reyhanlı ile ilgili “ana haber”i siteden kaldırıldı.

Saldırının gerçekleştiği gün “Reyhanlı’da patlama 43 ölü” başlıklı haberi gün boyunca sitede tutan AA, olaya ilişkin tüm bilgilerin yer aldığı bu haberi sitesinden kaldırdı.

Sitede sadece hükümet yetkilileri, Kılıçdaroğlu’nun ziyareti ile Türkiye’nin desteklediği Suriye muhalefetinin açıklamalarının yer aldığı görülüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.