HaberlerIrakOrtadoğu

Nuceba Genel Sekreteri: Amerikalı Danışmanlar, Suriye’de Teröristlerin Yanında Durdular

Irak İslami Direniş Hareketi Nuceba Genel Sekreteri Şeyh Ekrem Kabi, ABD ile tekfirci teröristlerin ilişkilerini ifşa ederek, bu ilişkinin Suriye savaşının başından itibaren başladığını ve daha sonra da aralıksız sürdüğünü kaydetti.

Nuceba Hareketi Genel Sekreteri, Bağdat’ta yaptığı bir konuşmada; direniş cephesine karşı komplolara işaretle ABD, Batılı ve Arap ülkeleri, IŞİD ve tekfirci-vahhabi örgütleri desteklerken meydana akın ettiklerini vurguladı.

O sırada birçok siyasi aktivistin IŞİD’in yanında durup, IŞİD’in bayrağını dalgalandırırken, direniş mücahitlerinin mücadeleye başladığına dikkat çeken el-Kabi; ABD’nin terörizmle mücadeledeki çifte politikasına işaretle, Amerikan danışmanlarının Suriye savaşının başından itibaren başladığını ve daha sonra da aralıksız sürdüğünü kaydetti.

Haşdi Şabi’nin üst düzey yetkililerinden olan Kabi sözlerinin devamında, Amerikan askerlerinin Irak topraklarındaki varlığına temasla, Amerikan askerlerinin tam olarak Irak’tan çekilmediklerini çünkü bir hedefler için bu ülkeye geldiklerini ve bu hedeflerini gerçekleştirmeden Irak’tan çekilmek istemediklerini ifade etti.

Nuceba Genel Sekreteri sözlerinin son kısmında, bundan böyle direniş cephesinin daha fazla zaferlerine tanıklık etmeleri temennisinde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Nisan 2024 (39) içerik yüklenmiştir.