FilistinHaberlerIrakOrtadoğu

Nuceba: Kudüs’ü Savunmak İçin Hazırız

Nüceba Genel Sekreteri, Filistin Büyükelçisi Ahmed Akil’le görüşmesinde dünya müstekbirlerine karşı Müslümanların birliğinin gerekliliğini dile getirerek şunları söyledi: “Kudüs’ü savunmak için tam bir hazırlık içindeyiz”

Irak İslami Direniş Hareketi Nuceba Genel Sekreteri ile Filistin’in Irak Büyükelçisi Ahmet Akil, ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslümanlar’ın ilk kıblesi aleyhindeki sözlerinin ardından bir araya geldi.

İki taraf gerçekleşen görüşmede; bölgedeki gelişmeleri ele alarak, dünya Müslümanları’nın küresel emperyalizm ve Siyonizm’e karşı birleşmesi gerektiğini vurguladılar.

Nuceba Genel Sekreteri; ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararını kınayarak, açık şekilde Kudüs-i Şerif’i savunmak için tam hazırlıklı olduklarını kaydetti.

Şeyh Ekrem Kabi; emperyalist ülkelerin büyükelçiliklerinin Kudüs’e taşınmasını provokatif ve şom Siyonist rejimi tanımak için bir girişim olarak niteledi.

Filistin’in Irak Büyükelçisi görüşmenin sonunda; Nuceba’ya desteklerinden ve İslam sınırlarını savunmaya hazırlığını ilan etmesinden dolayı teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.