HaberlerİranOrtadoğu

Nükleer konuda kazanan taraf biziz

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad , nükleer konuda kazanan biziz dedi.

Bakanlar kurulunu eyaletlerde toplamak, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere doğu Azerbaycan eyaletine giden cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Doğu Azerbaycan eyaleti yerel televizyon kanalı Sehend’e verdiği özel demeçte, İran’ın haklarını korumak ve elde etmek için dik bir duruş sergilediğini belirterek, “düşmanlar ellerinden gelen bütün engellemeleri ve bahaneleri ortaya koydu. Bu gün tehdit edecek bir baskı unsuru da yok. Nükleer konuda, kazanan taraf biziz ” diye konuştu.

Nükleer enerji konusunun, İran halkına düşmanlar karşısında dik duruş örneğinin gösterilmesi konusunda fırsat verdiğini belirten,Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad , düşmanlar, İslam inkılabının ilk başlarından bu yana, sürekli olarak İran ve inkılaba karşı komplolar ve düşmanlıklar sergiledi ve hiçbir başarı sağlayamadılar. İran halkının dik duruşunda bir adım bile geri adım attıramadılar” dedi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İslam ekonomik sistemiyle, batılı ekonomik sistem arasındaki farka işaretle, “kapitalist ekonomik sistem kâr üzerine oturmaktadır. Ahlaki değerlerin bu sistemde yeri yoktur. İnsani değerleri kabul etmemektedir. Aile mefhumu diye bir olguyu da kabul etmez. Oysa, İslami ekonomik sistemde, değerler ön plandadır. İsraftan kaçınmak, üretimi arttırmak ve toplum için çalışmak anlayışı vardır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.