HaberlerİranOrtadoğu

Nükleer meselede mazeret aramak, aşırı taleplerin sonucudur

İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, bazı zorba devletlerin İran’ın nükleer programında mazeret aramalarının gerçekte onların kendi aşırı talepleri için zemin hazırlama çabalarından kaynaklandığını vurguladı.

Tahran’da görev süresi sona eren Cezayir büyükelçisini kabul eden İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, İran ile Cezayir’in eski ve derin dostane ilişkilerine değinerek ikili ilişkilerin çeşitli alanlarda büyük ilerleme kaydettiğini belirtti.

Açıklamasının bir başka bölümünde Laricani, Cezayir yönetiminin İran’ın nükleer programı ile ilgili tutumunu takdir ederek İran İslam Cumhuriyetinin nükleer faaliyetleri ile ilgili tavrının gayet net ve şeffaf olduğunu ve bazı batılı zorba devletlerin bu programla ilgili mazeret aramalarının gerçekte onların kendi aşırı taleplerine zemin hazırlama çabasından kaynaklandığını vurguladı.

Görüşmede Cezayir büyükelçisi de Tahran’da bulunduğu süre içerisindeki diplomatik çalışmaları hakkında bir rapor sunduktan sonra Cezayir yönetiminin İran İslam Cumhuriyetini bölge ve dünyanın önemli bir devleti olarak gördüğünü ve Tahran ile ilişkilerini geliştirmeye büyük önem verdiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.