HaberlerİranOrtadoğu

Nükleer müzakerelerde ilerleme iki tarafın yeni tavırlarına bağlıdır

İran Dışişleri Bakanı Zarif, nükleer müzakerelerde ilerleme kaydedilmesinin iki tarafın yeni yönelişlerine bağlı olduğunu belirtti.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran’la batılı ülkeler arasındaki nükleer müzakerelerde ilerleme olmasının her iki tarafın yeni bir yöneliş sergilemelerine bağlı olduğunu söyledi.

Siyonist “İsrael Times” Türkiye ziyaretine çıkan İran Dışişleri Bakanı Zarif’in İstanbul’da yaptığı açıklamalarıyla ilgili verdiği bir haberinde, Zarif’in İran’ın nükleer dosyasıyla ilgili olarak uzun süre faydasız müzakereler gerçekleştirildiği ve bu müzakerelerden çıkan sonuçları taraflardan hiçbirinin istemediğini dile getirdiğini kaydetti.

Habere göre, Zarif bu konuda yaptığı açıklamada “İran, batı kabul etmek istemese de, uranyumu zenginleştirme gücünü arttırdı ve İran karşıtı batılı yaptırımlar da bu ülkenin ekonomisine darbeler vurdu” derken ayrıca “Her iki nükleer konuyu sıfır sonuçlu bir oyun olarak gördük ve bugün böyle bir yönelişn yanlış olduğu kanaatine vardık” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.