HaberlerİranOrtadoğu

Nükleer silah haramdır, nükleer enerji ise nimettir

İran’ın Kum kentinde yaşayan tanınmış alim Ayetullah Nuri Hamedani “İslam kanununa göre nükleer silah haramdır ve adalet de, bütün insanların barışçı hedefler için nükleer enerjiden yararlanma hakkına sahipler, diyor” dedi.

Kum kentinin tanınmış alimlerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hamedani bugün İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutanlarından bir grubu kabulünde yaptığı konuşmada “Müslümanların adil olmanın yanında bir de adaleti korumaları gerekiyor. Adalet dediğimiz de, başkalarının haklarına saygı duymamız ve o haklara uymamız gerektiğidir” dedi.

Ayetullah Nuri Hamedani konuşmasının devamında Tahran’da devam etmekte olan 1. Uluslararası Silahsızlanma Konferansına değinerek “Bu konferansın unvan olarak seçtiği “Nükleer Enerji Her kese, Nükleer Silah Hiç Kimseye” sloganı kilit bir slogan. Yüce Allah insanlar için çok geniş nimetler sunmuştur. Bunların kullanılması bir haktır. Ama öte yadan İslam kanununa göre nükleer silah haramdır ve bu arada adalet de, bütün insanların barışçı hedefler için nükleer enerjiden yararlanma hakkına sahipler, diyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.