HaberlerİranOrtadoğu

Nükleer silahları destekleyenler ve karşı olanlar netleşmelidir

İran yargı organı başkanı Ayetullah Sadık Amoli Laricani bugün yargı organının üst düzey yetkilileri toplantısındaki açıklamasında Tahran silahsızlanma konferansı gibi konferansların düzenlenmesiyle nükleer silahlarla mücadele iddialarında bulunanların gerçek yüzlerinin ortaya çıkıp nükleer silahların yasaklanmasını asıl destekleyenlerin tanınması temennisinde bulundu.

Ayetullah Amoli Laricani, Rehber İmam Ali Hamaneyin mesajında da belirttiği gibi İran İslam cumhuriyetinin dini ve insani ilkelerine dayanarak dünyada nükleer silahların yayılmasını caiz bulmayıp sürekli bazı ülkelerin nükleer silahları yaymadaki mantık dışı insanlığa aykırı hareketlerini kınadığını söyledi.

İran yargı organı başkanı Siyonist rejimin uluslar arası yasaları ihlal ederek nükleer silahları arttırmak peşinde olduğuna değinerek nükleer silahı asıl destekleyen Amerika’nın açıkça ırkçı rejim İsrail’i desteklerken barış amaçlı faaliyetleri bulunan İran gibi ülkeleri nükleer silah elde etmeye çalışmakla suçladığını söyledi.

Ayetullah Laricani, İran’ın kesinlikle nükleer silahları yaymak ve kullanmak peşinde olmadığı ancak barış amaçlı nükleer faaliyetlerinden de vazgeçmeyeceğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.