HaberlerİranOrtadoğu

Nükleer yoldan asla geri dönüş yok

İran Nizamın Maslahatını Teşhis Konseyi Başkanı, başta ABD olmak üzere dünya emperyalizminin İran İslam Cumhuriyetine karşı siyasi baskılarını artırmak istediğini belirterek “ İran’ın nükleer programında geriye dönüş yok” dedi.

İran Nizamın Maslahatını Teşhis Konseyi Başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani, bu Konseyin dünkü oturumunda yaptığı konuşmada, “Şafakta 10 Gün” kutlamaları arifesine gelindiği ve bir “milli bayram” olarak 11 Şubat İnkılab zaferi bayramında düzenlenecek yürüyüşün taşıdığı önem ve hassasiyetini hatırlatarak “Dünya emperyalizmi ve özellikle de ABD, son günlerde İslami İran’a karşı yeni saldırı ve girişimler başlatmış durumunda. Bu durumda hatta, daha önce İran’a yönelik düşmanca tavırları olmayan bazı ülkeleri de yanına almıştır. İşte bu ülkeler, İran’a karşı yaptırım ve tehditlerini arttırma yoluyla, ki tabi bunların bir kısmı psikolojik savaş da olabili, İran İslam Cumhuriyetine karşı siyasi baskılarını iki mislisine çıkarmaya çalışıyorlar” dedi.

Ayetullah Haşimi Rafsancani konuşmasının devamında “Fakat onların şunu bilmeleri gerekiyor ki İran, uranyumu zenginleştirme veya onun mübadelesi konusunda tamamen ciddidir. Bizim bu yolda artık geriye dönüş yok. Hakkımızdan taviz veremeyiz” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.