İslami Davet

Nurali Suşteri ve komutanların şehadetinin 3.yıldönümü mübarek olsun

18 Ekim 2009 günü sabah saatlerinde menfur bir saldırıda şehid olan Komutan Tuğgeneral Nur Ali Suşteri ve komutan arkadaşları ile bölge halkının şehadetlerinin üçüncü yıldönümünü hüzünle idrak ediyoruz.

İran’ın güneydoğusundaki Sistan-Belucistan eyaletinde düzenlenen terör saldırısında şehid olanların sayısı 42 olarak bildirilmişti.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Suşteri’nin şehit düşmesi nedeniyle yayınladığı mesajda “değerli halkıma ve özellikle Sistan ve Beluçistan halkına, canilerin bu insanlık dışı eyleminin cezasını yakında bulacakları güvencesini veriyorum” demişti.

İran İslam İnkılabı güvenlik güçleri olayın birinci yılı dolmadan teröristleri öldürmekle kalmamış, terörist örgüt lideri Rigi’yi çok büyük ve muhteşem bir operasyonla tutuklayıp idam etmiştir.

Nurali Suşteri ve komutanların şehadetinin 3.yıldönümünü hüzünle idrak ederken, “Kökü ezelde olan ve dalları ebede uzanan din ağacının suyu şehidlerin kanıdır” {Üstad Hizbullah HAKVERDİ} sözü çerçevesinde dünya müslümanlarına ve mustazaflarına baş sağlığı diliyoruz.Nurali Suşteri ve komutanların şehadetinin 3.yıldönümü mübarek olsun Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık