HaberlerOrtadoğuSuriye

Nusra Cephesi teröristleri, Doğu Guta’dan çekiliyor

Teröristlere yakın kaynakların bildirdiğine göre, Şam ile Nusra Cephesi arasında yapılan anlaşmaya göre, bu örgüt mensupları Doğu Guta’dan çekilerek, Suriye’nin kuzey bölgelerine taşınıyor.

Doğu Guta’dan ayrılacak teröristlerin sayısının belli olmadığı ifade edilirken bazı kaynaklar, Doğu Guta’ya gitmek üzere birkaç otobüs’ün Şam’ın doğusundaki Vafedin Kampı’na gönderildiğini bildirdi.

Öte yandan, Suriyeli bir askeri kaynak ordu birliklerinin bugün Halk Savunma Güçleri ile işbirliği içinde başkent Şam’ın güneybatısı Kunaytra il idari sınırları yakınlarında gaspçı işgal rejimi İsrail’e tabi Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlere karşı yeni ilerlemeler kaydettiklerini belirtti.

Kaynak son saatlerde yaşanan şiddetli çatışmalarda aralarında yabancıların bulunduğu çok sayıda teröristin öldürüldüğüne dikkat çekerken, Zahr el Esved Tepesi ve neccar Mezralarının terörden kurtarılıp kontrole alındıklarını ifade etti.

Ordu birliklerinin kurtarılan bölgeleri bomba düzeneklerinden temizleme operasyonu başlattıklarını aktaran kaynak; Muğr el Mir ve Beyt Cin Mezrasına kaçan radikal teröristleri kovalama operasyonlarının devam ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.