HaberlerDünyaOrtadoğuSuriye

Nusra Cephesi teröristleri İdlib’e zehir ihtiva eden füzeler intikal etti

Suriye kaynakları, Nusra Cephesi teröristleri tarafından zehirli ve kimyasal madde içeren füzelerin İdlib’in eteklerinde bulunan üç bölgeye nakledildiğini bildirdi.

Sputnik haber ajansına göre Cumartesi günü; En’Nusra Cephesi teröristleri, İdlib’in güney ve güneybatısındaki Cebel el’Zaviye ve Ceser elŞugur bölgelerine ve Hama’nın eteklerindeki Sehl el-Gab  bölgesine zehirli gaz başlıklı füze sevkiyatı yaptı.

Habere göre, Fransa, Belçika ve Fas’tan çok sayıda yabancı uzman, İdlib’in eteklerinde bulunan Nusra Cephesi merkezinde füzelerde ayrıntılı değişiklikler yaparak füzeleri “Klor” ve “Sarin” zehirli gaz başlıklarıyla donattılar. 

Kaynaklar, füzelerin muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içinde onları teslim alan El Nusra Cephesi terörist grupları tarafından Suriye ordusunu uluslararası alanda yasaklanmış silahları kullanmakla suçlamak için bir bahane sağlamak için kullanılacağını bildirdiler. 

Suriye ordusu ve Direniş güçleri tarafından ülkenin çeşitli yerlerinde bir dizi yenilgiye uğrayan terör örgütü Nusra Cephesi, Türkiye’nin desteğiyle İdlib de dahil olmak üzere gerilimi azaltma bölgelerinde düşmanca varlığını sürdürüyor./

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.