HaberlerOrtadoğuSuriye

Nusra Cephesinden En Az 30 Terörist Öldürüldü

Askeri bir kaynak Halk Savunma Güçleri ile işbirliği içinde Hama kırsalın kuzeyinde Nusra Cephesi ve müttefiklerine karşı operasyonlarını sürdüren ordu birliklerinin Zellakiyat – Zellin ekseninde bir dizi askeri mevkilere sızan teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti.

Çatışmalarda 30’dan fazla teröristin ölü, birçok teröristin yaralı düşürüldüklerini belirten kaynak; teröristlere ait bir tank ve bir BMB tipi zırhlı aracın imha edildiğini aktardı. Kaynak teröristlerin ağır kayıplara uğratılmaları ardından sızdıkları askeri noktaların birçoğunun geri alındığını ifade etti.

Askeri kaynak öldürülen teröristlerin Nusra Cephesi ve ‘Ceuşul İzze’ adlı terör örgütünden olduklarına dikkat çekerken, aralarında Çeçenistanlı ve bariz azılı isimlerin bulunduğuna vurgu yaptı.

Hava güçleri ve topçu birliklerinin Zekat Köyü yolu üzerine ilaveten Latamina ve Kfarzeyta beldeleri civarında, İdlib kırsalının güney derinliklerinde de kaçan teröristleri araçlarıyla birlikte imha ettiklerine dikkat çeken kaynak, bir kısmı ağır silahlarla donatılmış muhtelif tür araç, siper ve karargahın muhtevalarıyla imha edildiğini aktardı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.