HaberlerİranOrtadoğu

OANA ülkeleri arasında haber akışı hızlandırılmalıdır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Asya ve Okyanusya kitle haber organlarının doğru işbirliği ile güçlerini arttıracaklarını ve bu sayede bir kaç yil içinde Siyonist kitle araçlarına zafer kazanabileceklerini söyledi.

Ahmedinejad, OANA oturumuna katılanları kabulü sırasında yaptığı açıklamada, “Uluslar arası siyonizmin sulta ve nüfuz imkanlarından biri kitle iletişim araçları oluşturarak etkin hale getirmektir. Nitekim sulta düzeni ve siyonizmin kontrolü altındaki medya Asya ülkeleriyle ilgili çok basit bir olayı bir dünya meselesine çevirmeyi başarabiliyorlar. Ama bu organlar maalesef Amerika veya işgal altındaki Filistin topraklarında vuku bulan çok önemli olayları tamamen görmezlik geliyorlar” dedi.

Amedinejad , ”bugün insanlığın en çirkin, iğrenç ve korkunç cinayeti Siyonist İsrail rejimi tarafından Gazze’de gerçekleştirilmektedir. Fakat kitle iletşim araçları bu olayda zalimle mazlumun yerini değiştirmeyi başarıyorlar. Uluslar arası kanunlar uyarınca kendi öz topraklarında yaşama ve devlet kurma hakkına sahip olan Gazze halkı bu organlar tarafından terörist olarak lanse ediliyor ve siyonist caniler ise hür dünyanın savunucuları olarak tanıtılıyorlar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.