DünyaHaberlerKuzey Amerika

Obama, ABD’nin ilk yahudi başkanı

Amerika’nın eski başkanlarından Bill Clinton döneminde beyaz saray danışmanlığı yapan Mikva, Başkan Obama’nın solcu yahudilerin adamı ve Amerika’nın ilk yahudi başkanı olduğunu vurguladı.

Beyaz sarayın eski danışmanlarından Mikva, Amerika Başkanı Barack Obama’nın Şikagolu solcu yahudilerin adamı ve Amerika’nın ilk yahudi başkanı olduğunu yazdı.

ABD ise, Müslümanların öfkesini bastırabilmek için Obama’nın Müslüman olduğu imajını yaratmaya çalışmış, İslam ülkelerindeki birçok yazar da bu oltaya takılarak, Amerika’da gerçekten bir Müslümanın başkan olabileceğine kanıvermişti.

Mikva, Başkan Obama’nın BMT Genel Kurulunun son zirvesinde sergilediği yaklaşımı hatırlatarak korsan İsrail’in Obama üzerindeki nüfuzu konusunda var olan her türlü kuşkuyu da ortadan kaldırdığını, Obama’nın “İsrail Yahudi Devleti” terimini kullanarak Ortadoğu bölgesinde barışın asla mümkün olmadığını garanti ettiğini belirtti.

Obama’nın değişim sloganı ile başkan olduğunu kaydeden Mikva, bu değişimin korsan İsrail ile ilişkilere de yansıması gerektiğini, ancak böyle olmadığını, Obama’nın yahudi devleti terimini kullanmasının siyonistleri çok mutlu ettiğini vurguladı.

Mikva, Obama’nın siyonist başbakan Netanyahu’nun siyonist yerleşim inşaatı ısrarı karşısında teslim olduğunu ve şimdi doğal olarak Netanyahu’nun Obama’ya, İran ile savaşmanın Filistinlilerle barıştan daha önemli olduğunu söylediğini ifade etti.

Siyonistlerin Amerika yönetiminde anahtar mevkileri işgal ettiklerini hatırlatan Mikva yazısının bir başka bölümünde de, batı medyasının İran’ı nükleer bir tehdit şeklinde göstermeye devam ettiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.