FilistinHaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

Obama: İsrail’in güvenliğinden ben sorumluyum

Siyonist işgal devletiyle Batı Yaka’daki Fetih yönetimi arasında müzakerelerin başlayacağı tarihe sayılı günler kala Amerika Başkanı Obama Siyonist Başbakan Netanyahu ile telefon görüşmesi yaparak, ABD’nin işgal devletinin güvenliğinden sorumlu olduğunu ifade ettiği belirtildi.

Siyonist medya kaynakları verdikleri haberde, Amerika Başkanı Obama’nın işgal devletiyle Fetih yönetimi arasında müzakereleri bu hafta başlatmak için Siyonist Başbakan Netanyahu’yu dün akşam aradığını belirterek, iki tarafın da en kısa zamanda doğrudan müzakerelere başlamanın gerekli olduğu konusunda fikir birliğinde olduğunu ifade ettiler.

Kaynaklar devamla, Obama’nın yaptığı telefon görüşmesinin yapıcı ve yerinde olduğunu belirterek, görüşmede bölgedeki son gelişmelerin de konuşulduğunu söylediler.

Zirvede bu hareketlilik yaşanırken, Amerika Ortadoğu Özel Temsilcisi George Mitchell de bölgeye geliyor. Mitchell’in başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas ile görüşmeden önce Perşembe günü Siyonist Başbakan Netanyahu ile görüşmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.