HaberlerİranOrtadoğu

Obama’da bir değişiklik olmamıştır

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, değişim söylemleriyle iş başına gelen ABD başkanı Barack Obama’nın Müslümanlara karşı her hangi bir siyaset değişikliğinin görülmediğini söyledi.

İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, Tahran’da halktan bir gruba hitaben yaptığı konuşmada, ABD’nin çifte standart yaklaşımlarına işaretle, ABD’liler, Müslümanların haklarından, müzakerelerden, diyalog ve dostluktan bahsediyorlar fakat bu konuda siyasetlerinde bir değişiklik yapmadıkları görülmektedir” diye konuştu.

Amerikan yönetiminin sürekli olarak kamuoyunu yanıltma ve yönlendirme siyasetleri izlediğini belirten İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, sözler ve vaatlerle Müslümanların iradesini kırmaya çalışıyorlar dedi.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, Seyyid-üş Şüheda İmam Hüseyin as’ın yas günleri Muharrem ayına işaretle de, “Kendini Hüseyni gören ve İmam Hüseyin’in yolunu takib ettiğini söyleyenler, ABD ile mücadele etmek ve Filistin halkının haklarını savunmak durumundadır. İran halkı tek bir ses ve tek bir yumruk olarak Filistin halkının haklarını savunmaktadır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.