HaberlerİranOrtadoğu

Obama’nın çalışmalarının sonucu olumsuz

İran istihbarat bakanı gelişmelerin Barack Obama’nın bir yıllık başkanlık dönemindeki çalışmalarının başarısız olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Huccetulislam Haydar Muslihi “Filistin’in geleceği için İslami ve ulusal dayanışma” toplantısındaki konuşmasında Obama’nın değişim iddialarının aksine Ortadoğu bölgesinde müdahaleci oyunu gündeme alıp bu alanda önemli siyasetlerini uyguladı.

Muslehi Ortadoğu bölgesindeki güvensizliğin en önemli nedeninin yayılmacı hedeflerle yapılan yabancı müdahaleler olduğuna değinerek gelişmeler sürecinin Amerika’nın istediği rolü oynayabilmek için Ortadoğu’da sözde barış hususunda yeni bir dalga başlatmak istediği ve bu projede uzlaşma süreci ve İran fobiyasi oluşturma gibi planların da yer aldığını belirtti.

İstihbarat bakanı ayrıca Amerika ile Siyonistlerin bir kez daha ortak hedeflerin yattığı çelişkili tutumlar izlemekle yeni bir ittifak kurduklarını söyledi. Muslihi ayrıca Dubai’deki suikast olayı gibi hedefli cinayetler işlenmesi, Suriye’nin tehdidi ve Amerika’nın bölgedeki tutumları Amerika ile Siyonist rejimin bölgede sorun çıkarma yönündeki hareketlerinin bazıları olduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (109) içerik yüklenmiştir.