FilistinHaberlerOrtadoğu

OCHA siyonistlerin Filistinlilerin hayvanlarını zehirlediği iddiasını inceliyor

Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA)’dan bir heyet bugün (17 Nisan Çarşamba) Kuzey El-Ağvar’da ve Tubas’ta çok sayıda hayvanın telef olması üzerine Yahudi göçmenlerin Filistinlilere ait sürüleri zehirlediği iddiasını incelemeye başladı.

OCHA heyeti, Kuzey El-Ağvar’da çok sayıda hayvanın zehirlenmesinin ve telef olmasının Birleşmiş Milletler’i kaygılandırdığını ifade ederek, ziyaretin amacının gerçekleri yerinde görmek ve gerekli önlemleri alması için Birleşmiş Milletler’e incelemelerinin sonucunu rapor etmek olduğunu söyledi.

Heyet, bölgeye yaptığı ziyaret sırasında koyunları ve inekleri ölen Filistinlilerle görüştü ve konuyla ilgili bilgi aldı. OCHA yetkililerinin ayrıca hayvanların öldüğü bölgeleri incelediği bildirildi.

Hayvanları zehirlenen ve ölen Filistinliler, işgal güçlerinin koyunlarını ve ineklerini sürekli otlaklarda kovaladığını ve doğal park alanlarına girdikleri gerekçesiyle hayvanları kontrol altına almak için uyuşturucu madde attığını, yakalanan hayvanların geri iadesi sırasında yüklü para cezaları kestiğini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Haziran 2021 (21) içerik yüklenmiştir.