HaberlerİranOrtadoğu

Öğrenciler antiemperyal tavırlarını korumalıdır

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, öğrencilerin bazı çevrelerin öğrenci hareketinin “antiemperyal” özelliğini yok etme çabalarını engellemeleri gerektiğini vurguladı.

Bu sabah, Meclisin Genel Kurul Oturumunun açılışında bir konuşma yapan İslami şura meclis başkanı Ali Laricani, 7 aralık öğrenci gününe değinerek bugünün İranlı öğrencilerin düşmana karşı uyanış gününü simgelediğini kaydetti.

7 aralık öğrenci gününün gerçekte istikbarla mücadele günü olduğunun altını çizen Meclis Başkanı Laricani, İran İslam Cumhuriyetinin ecnebilere bağımlı despot Pehlevi rejiminden kurtulduğunu, fakat Amerika’nın istikbari yöntemlerinin bir o kadar karmaşık hale geldiğini ve İran’dan vaz geçtiğini düşünmemek gerektiğini ifade etti.

Amerika’nın İran milletine yönelik uyguladığı komploları hatırlatan Laricani, İran milletinin bu yüzden bir çok şehit verdiğini, dolaysıyla İranlı öğrencilerin öğrenci hareketinin istikbar karşıtı özelliğinin bazı çevrelerce yok edilmesine müsaade etmemeleri geriktiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.